Kobieta , 26 lat Witam, pytanie dotyczy pierścienia nuva ring, stosowałam go 8 lat zgodnie z zaleceniami, teraz w wieku 26 lat odstawiłam z powodu chęci zajścia w ciążę, ginekolog po badaniu przed odstawieniem nie widział odchyleń w moim stanie zdrowia, jednak po wyjęciu krążka miałam przez 20 dni cyklu małe plamienia okropny ból piersi i nudności, a miesiączka spóźnia mi się już tydzień, dwa testy ciążowe wyszły jednak negatywnie, czy powinnam już zgłosić się do ginekologa czy czekać?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksander Ropielewski 79
Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
Edytuj odpowiedź

Lepiej jednak zgłosić się do ginekologa, bowiem do czasu badania trudno z całą pewnością stwierdzić podłoże opisanych dolegliwości. Najpewniej wynika to z zaburzeń hormonalnych.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Nudności – Nudności i wymioty to nieprzyjemne dolegliwości znane każdemu. Nudności to nieprzyjemne, bolesne uczucie potrzeby zwymiotowania. Te objawy mogą towarzyszyć różnym chorobom. U dzieci są to infekcje i zatrucia, natomiast u dorosłych szeroko rozumiane zatrucie pokarmowe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ginekologia

Nadżerka - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Nadżerka szyjki macicy jest jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości kobiecych. Nadżerka szyjki macicy to zmiana chorobowa, która pojawia się w części pochwowej szyjki macicy. Lekarze podają, że choruje na nią już jedna na cztery kobiet. Nadżerka...