Plamienia przy regulacji cyklu. Czy to normalne?

Witam. Jakiś rok temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne i dłuższy czas dostawałam miesiączke normalnie. Teraz przez trzy miesiące nie dostawałam miesiączki, w końcu lekarz po przebadaniu mnie (zrobieniu usg) i stwierdzeniu, że wszystko jest w porządku przepisał mi lek. Po 7 dniach dostałam okres i miałam go cały tydzień. Teraz mam dłuższy czas plamienia.

Czy to się ureguluje, czy długo będzie trwało?

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Plamienia mogą być skutkiem ubocznym przyjmowanych przez Panią leków na uregulowanie cyklu. Możliwe, że samoistnie
ustąpią. W ramach porady internetowej i informacji dostarczonych przez Panią nie da się określic dokładnej przyczyny problemu. Aby rozwiac swoje wątpliwości radzimy skontkatować się z lekarzem, który zlecił terapię regulująca cykl.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl