Plamienia przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

proszę o poradę. W sobotę wypada dzień, w którym powinnam rozpocząć drugie opakowanie Novynette. W zeszły piątek wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego opakowania, kilka dni przed zaczęło się plamienie, bardzo lekkie. Po zażyciu ostatniej tabletki plamienie się nasiliło, aż w końcu we wtorek wystąpiło krwawienie. Jest ono bardzo obfite, bardziej niż zwykle (wcześniej), uniemożliwia mi pewne codzienne czynności. Czy takie obfite krwawienie jest normalne, czy rozpoczynać 2 opakowanie czy zmienić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Większość kobiet po rozpoczęciu antykoncepcji hormonalnej zauważa zmniejszenie obfitości krwawień. Zdarza się jednak zwiększenie obfitości, zwłaszcza przez pierwsze 3-4 miesiące. Póki co zdecydowanie nie powinna się Pani zatem niepokoić. Proszę zgodnie z planem rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania.