Plamienia śródcykliczne i torbiel jajnika

Witam. Mam pytanie skierowane do lekarza ginekologa. Początkiem lipca tego roku wykryto u mnie torbiel jajnika ok 5cm. Wcześniej miałam krwawienia pozamiesiączkowe przez kilka miesięcy. Mój lekarz przepisał mi Cyclodynon. Torbiel zmniejszył się o połowę po 1 paczce. Ale teraz znów zaczęły mi się plamienia, które trwają od połowy cyklu. Czy możliwe że torbiel znowu rośnie? 2 dni temu skończyłam brać 3 paczkę cyclodynonu i pod koniec miesiąca miałam przyjśc na wizytę kontrolną. Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać badanie kontrolne. Prawdopodobnie obecny stan ma związek z wahaniami hormonalnymi.