Plamienia śródcyklowe podczas antykoncepcji hormonalnej

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne 2lata,wcześniej miałam półroczną przerwę przez złe wyniki wątrobowe (skutek przyjmowania doustnej antykoncepcji). Niestety przy każdych tabletkach były się plamienia w środku cyklu, w ostatnim czasie zmieniałam tabletki trzykrotnie z marnym skutkiem- zawsze plamiłam. Miesiąc temu odstawiłam tabletki jednak znowu pojawiło się plamienie. Lekarz odmówił badań hormonalnych, USG dopochwowe nic nie wykazało. Czy powinnam się upierać przy badaniu hormonów?

Radzę jeszcze po odstawieniu tabletek odczekać 2, 3 miesiące i skoro nadal plamienia będą się powtarzać dopiero wtedy wykonać badania poziomu hormonów we krwi.