Plamienia w ciąży i brak czynności serca u płodu

witam jestem w 8 tyg ciąży i dwa dni temu miałam plamienia wczoraj pojechałam do szpitala i lekarz zrobił i usg . i powiedział że płód jest mniejszy i że raczej to jest 6 tydz od zapłodnienia. Jest czynność płodu lecz nie ma czynności bicia serduszka . Wyniki bety jak na ten tydzień są w normie lecz jutro się okaże czy ona spada czy wzrasta . . co ja mam myśleć ? czy będzie dobrze ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest to 6 tydzień od zapłodnienia, to jest to 8 tydzień ciąży. Wiek ciąży zawsze liczy się bowiem od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. A propos czynności serca płodu - zdecydowanie należy wykonać powtórne USG za około 2 tygodnie. Póki co proszę być dobrej myśli i cierpliwie czekać.