Plamienia w ciąży i przyjmowanie luteiny

W 6 tyg. ciąży dostałam plamienia i lekarz zapisał mi luteinę 100 mg, stosować dopochwowo 2 razy dziennie. Dziś jestem w 12 tyg. ciąży i ciągle mam stosować tą luteinę (plamienie nie wystąpiło od 6 tyg.). Lekarz nic nie mówił, żeby ciąża w jakikolwiek sposób była zagrożona. Dziecko rozwija się prawidłowo(dł.6,2 cm). Czy są jakieś przeciwwskazania by uprawiać seks. Jak długo będę jeszcze musiała brać luteinę?

Piotr Pilarski

Jeśli pojawiło się plamienie to lepiej zrezygnować z seksu. Luteinę można brać do końca ciąży, jest to lek bezpieczny. Wszystko zależy od decyzji lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.