Plamienia w ciąży

witam. mam pytanie , jezeli testy ciazowe sa pozytywne to prawdopodobnie jest ciaza tyle to wiem .ale jezeli wystepuja brazowe plamienia czasami miejsze czasami wieksze nawet przypominajace miesiaczke wiec czym to moze byc spowodowane .
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyn krwawienia w ciąży może być wiele. Na bardzo wczesnym etapie ciąży może być to tzw. plamienie implantacyjne, w późniejszym etapie może świadczyć np. o niewydolności szyjki macicy.
Każde plamienie podczas ciąży powinno być skonsultowane z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę.