Plamienia w czasie stosowania Daylette

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette. Przy pierwszym opakowaniu okres dostalam przy 2 tabletce plecebo. Przy drugim opakowaniu przy 21 tabletce mialam plamienia , ktore trwaly 3 dni i przy 2 tabletce plecebo dostalam okres. Teraz jestem przy trzecim opakowaniu i przy 21 tabletce znowu zuwazylam plamienia. Czym to jest spowodowane? Czy mam po zakonczeniu 3 opakowania rozpoczac 4? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plamienia/krwawienia śródcyklowe to najczęściej występujący objaw uboczny u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Większość kobiet zgłasza ten objaw w szczególności podczas stosowania pierwszych 3-4 opakowań tabletek. Póki co nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Gdyby jednak krwawienia się nasilały, lub gdyby zauważyła Pani inne niepokojące objawy proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.