Plamienia w połowie cyklu

Witam mam pytanie dotyczące plamienia między menstruacyjnego, dokładnie w połowie cyklu przez 2 dni, poza tym nic innego się nie dzieje, nigdy wcześniej nie miałam podobnych perypetii, chciałam się dowiedzieć z czym to się może wiązać...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Plamienia w cyklu są zazwyczaj objawem nieprawidłowych zmian hormonalny. Jeśli jest to niewielkie plamienie trwające 1-2 dni może być oznaką jajeczkowania, jeśli jednak trwa dłużej to raczej zmiany hormonalne, które warto sprawdzić u lekarza specjalisty. W prawidłowym cyklu miesiączkowym nie powinny występować plamienia.