Plamienia w środku cyklu po zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Przez pół roku brałam tabletki novynette, później zostały zmienione na vibin mini jednak okazały się beznadziejne po miesiącu wróciłam do Novynettu . Zgodnie z tym co powiedziała mi ginekolog zaczęłam zażywać w 1 dniu miesiączki. Od ok 15 dnia zaczęły się plamienia , które nasilały się. Miesiączki powinnam dostać we wtr 16 września. Czy ma to związek ze zmianą tabl i sytuacja może utrzymywać się przez 3 cykle? Czy mogę zażyć Calcium na zatrzymanie plamień? jestem zabezpieczona?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienia mogą być wynikiem zmiany antykoncepcji. Teoretycznie takie plamienia mogą się utrzymywać nawet 3-4 cykle, ale zwykle trwają krócej. Plamienia nie wpływają negatywnie na skuteczność antykoncepcji - nie ma powodów do niepokoju.