Plamienia, zaburzenia miesiączkowania a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, Prawie 2 tyg temu odbyłam stosunek. Nastepnego dnia pojawiły się u mnie krwawo-brązowe plamienia, które po dwóch dniach zamieniły się w normalne krwawienie. Czy to mógł być przesunięty okres czy takie dziwne plamienie po stosnku. Dadam, że cykle mam bardzo nieregularne. Ostatni normalny okres miałam 23.09, a 28.10 wystąpiło dwódniowe lekkie krwawienie. Trochę mnie niepokoi ten ostatni "okres" i stąd moje pytanie - czy to krwawienie wogóle mogę uznać za okres?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trudno powiedzieć czy owe krwawienie było krwawieniem miesięcznym czy krwawieniem po stosunku.
Ocena jest utrudniona z powodu nieregularności cykli i zmiennego charakteru miesiączek. Nie da się wykluczyć ani jednej ani drugiej opcji. Wskazana jest konsultacja ginekologiczna. Należy poszukiwać przyczyn nieregularności cykli. Może Pani także wykonać test ciążowy - jego wynik będzie wiarygodny, gdyż upłynęło już 14 dni od stosunku. .