Plamienia zamiast miesiączki po współżyciu

Mam 19 lat i miesiąc temu odbyłam swój pierwszy stosunek. Dwa dni temu, zgodnie z cyklem dostałam okres. Jednakże były to tylko plamki. Dosłownie kilka. Następnego dnia tak samo (przez cały dzień) a kolejnego już wcale. Boli mnie brzuch przez wszystkie te dni. Jestem również sportowcem i biorę odżywki, codziennie trenuje. Czy to może być powód braku normalnej miesiączki czy może jestem w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności powinna Pani wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test. Zaburzenia miesiączkowania mogą być spowodowane również intensywnym treningiem. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.