Plamienia zamiast okresu po stosunku przerywanym

Witam, mam 19 lat.
Od kilku miesięcy miałam bardzo regularne miesiączki, jednak tym razem zamiast okresu pojawiła się brązowa wydzielina. Trwała 6 dni. Miałam bóle brzucha (takie jak przy " normalnej" miesiączce).
Dodam, że współżyłam z chłopakiem na kilka dni przed spodziewaną miesiączką bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). Brałam tabletki antykoncepcyjne 5 miesięcy temu.
Czy to może po odstawieniu ich tak jest? Czy to naprawdę ciąża? Nie robiłam jeszcze testu.
Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Stosunek płciowy w ostatnich dniach przed spodziewaną miesiączką w zdecydowanej większości przypadków odbywa się w dni niepłodne. Dlatego też, szansa tego, że zaszła Pani w ciążę są nikłe, zwłaszcza, że był to stosunek przerywany.
Opisywana brązowa wydzielina była zapewne objawem bardzo skąpego krwawienia miesięcznego - krwią menstruacyjną zmieszaną ze śluzem. Przybliżają to rozpoznanie objawy towarzyszące, takie same jak przy okresie.
Tak czy inaczej proponowałbym, wykonanie testu ciążowego dla upewnienia się odnośnie ciąży. W dalszej kolejności proponuję wizytę u ginekologa w celu zbadania. Każda kobieta rozpoczynająca życie płciowe powinna odbyć taką wizytę. To bardzo ważne, gdyż pozwala wcześnie wykryć pewne nieprawidłowości mogące wpłynąć na przyszłe życie płciowe.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.