Plamienia zaraz po stosunku - czy to jakieś schorzenie?

Witam!
Mój problem jest tego rodzaju, że po stosunku z swoim chłopakiem, który odbył się 26.10.2010 dostałam brązowych plamień, a dzień później „okres”, bo nie wiem, czy to okres czy nie, bo raz jest bardzo obfity, a potem to tylko znowu te plamienia i tak w koło trwa to już 2 dzień, więc zaczynam się denerwować, że może jest to ewentualna ciąża bądź to jakaś choroba.
Proszę o jakąś wskazówkę.
Serdecznie dziękuję. Czekam!

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
plamienia pojawiające się bezpośrednio po stosunku, czyli tzw. plamienia kontaktowe, mogą być objawem nadżerki szyjki macicy. Aby to stwierdzić konieczne jest badanie ginekologiczne.
Plamienia przed okresem mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi. Natomiast po miesiączce mogą być objawem np. stanu zapalnego dróg rodnych, polipa, torbielami jajników. Zatem przyczyn Pani dolegliwości może być bardzo dużo. Dlatego w tej sytuacji konieczna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam