Plamienie 2 tygodnie po okresie

Witam!

Staram się z moim partnerem od 3 mies. o ciążę. 2 tyg. po okresie jednego wieczoru miałam malutkie krwawienie co może być tego przyczyną?? A wiem, że miałam w tym czasie najbardziej płodne dni. Czy to jest możliwość zajścia w ciążę?? Czy raczej jakaś choroba??

Witamy!

U niektórych kobiet może wystąpić tzw. krwawienie implantacyjne związane z zagnieżdżeniem zarodka, występuje ono po ok 7-10 dniach od zapłodnienia. Nie można wykluczyć właśnie takiej przyczyny, jednakże nie należy również zaniechać starań. W przypadku gdy pojawią się kolejne krwawienia śródcykliczne problem należy skonsultować z ginekologiem.

Test ciążowy można wykonać w czasie spodziewanej miesiączki aby wynik był miarodajny.

Redakcja abcZdrowie.pl