Plamienie 2 tygodnie po zakończeniu miesiączki i ból 2-3 dni przed miesiączką

Witam. Mam 21 lat, cztery dni temu zaobserwowałam u siebie plamienie co dość poważnie mnie zaniepokoiło gdyż nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało. Podkreślę iż sytuacja nastąpiła 2 tygodnie po zakończeniu miesiączki, przy bardzo regularnych cyklach. Jedynym objawem na który mogę się obecnie wyraźnie uskarżać to niewyraźny ból który często towarzyszy mi dwa, trzy dni przed miesiączką. Jaka może być tego przyczyna?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bóle przed miesiączą nie są niepokojącym objawem, podobnie jak jednorazowe plamienie śródcykliczne (mogła nastapić np w zwiazku z owulacja), jeśli sytuacja się powtórzy radzę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam