Plamienie 7. tabletek przed zakończeniem blistra a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, Biore tabletki antykoncepcyjne 10. miesiac (21 tabletek i 7 dni przerwy). Ostatnio Po raz pierwszy mialam wczesne plamienie 7 tabletek przed zakonczeniem blistru i nie pojawia sie krwawienie w trakcie przerwy. Czy to oznacza ze tabletki przestaly dzialac i jest ryzyko zajscia w ciaze? Biore je regularnie, zadnej nie pominelam. Od ponad miesiaca jestem na diecie, czy to moglo miec wplyw? Czy brak krwawienia w trakcie przerwy jest normalny?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to jak najbardziej możliwe w trakcie stosowania antykoncepcji. Nie ma powodów do obaw o zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej.