Plamienie a tabletki antykoncepcyjne

Witam, jestem 21letnią kobietą, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Chciałam zaznaczyć, że od tego miesiąca miałam zacząć stosować tabletki hormonalne. Dziś w nocy podczas korzystania z toalety, zauważyłam, że dostałam krwawienia miesiączkowego. Nie wiele się zastanawiając zażyłam pierwszą tabletkę z opakowania. Jednak gdy dziś rano się obudziłam, krwawienia już nie było wcale. Niepokoję się trochę o to, czy jeśli zażyłam tabletkę w momencie, gdy nie wystąpiła prawdziwa miesiączka, będę zabezpieczona odpowiednio i czy tabletki zaczną w takim przypadku działać. Nie wiem czy mam dalej przyjmować tabletki, ale pewnie wezmę całą serię. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, Mała

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do tego, ze miesiączka wystąpiła, proponuję stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni stosowania tabletek.