Plamienie i ból brzucha po zabiegu konizacji szyjki macicy

Witam! Moja mama ma 45 lat. Pacjentka przyjęta do oddziału ginekologii celem leczenia nadżerki, części pochwowej szyjki macicy oraz przerostu błony śluzowej macicy. Zakwalifikowana do leczenia zabiegowego. Wykonano zabieg konizacji szyjki macicy oraz wyłyżeczkowanie szyjki macicy i jamy macicy. Materiał przesłano do badania. Wyniki: Kanał skąpe ze śluzem, szarobrunatne, jama dość skąpe, brunatne, konizat szarobrunatne fragmenty łącznie śr. do 2 cm, kanał szyjki macicy endometrium in stadio proliferations, fragmenta endocervitis, jama macicy endometrium in stadio proliferations, fragmenta endocervitis et epithelii plani szyjka macicy erosio glandularis semiepidermisata. Markery na nowotwór jajnika ujemne. Krwawienie, plamienie przed zabiegiem i po już przez dwa tygodnie. Ból brzucha. Torbiele jajników wykryte wcześniej w szpitalu. Robili też kolonoskopię. Jakiego leczenia można się spodziewać? Czy to coś poważnego? Jak rozumieć wyniki badań?

Witam! Opis materiału wysłanego do badania histopatologicznego zawiera informacje o prawidłowych fragmentach błony śluzowej różnych części macicy oraz fragmencie pobranym z nadżerki wraz z informacja o częściowej epidermizacji nadżerki, czyli jej częściowym wygojeniu. Opisane objawy - plamienie i ból brzucha otrzymujące się po zabiegu wymagają konsultacji ginekologicznej. Pozdrawiam