Plamienie i jednorazowe wymioty

Witam! Oto mój wcześniejszy problem, do którego doszedł kolejny.  Witam! Mam problem z antybiotykami. Zaczęłam kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych 25 marca. Pierwszy antybiotyk, który zmniejsza działanie tabletek, i osłonę wzięłam 31 marca. Zażywałam go 5 dni. Czy stosunek z 28 marca rano był zabezpieczony? Po tym antybiotyku miałam jeden stosunek przerywany, a dziś wieczorem 9 kwietnia musiałam zacząć zażywać kolejny. (W ulotce nie ma informacji o działaniu na tabletki). Mam go zażywać przez 10 dni, czyli do 4 dnia przerwy w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych. Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Kiedy zacząć nowe opakowanie? Normalnie po 7-dniowej przerwie czy może jakoś inaczej? Czy następny cykl będzie zabezpieczony? Oraz jaki zachować odstęp pomiędzy przyjmowaniem tych leków? Pierwszy antybiotyk - to było około 6 godzin od pigułki do antybiotyku, ten dzisiejszy zażyłam po 2,5 h po pigułce. (Jak do tej pory tabletki antykoncepcyjne zażywam regularnie i nie było wymiotów ani biegunki). Z góry dziękuję za pomoc. Trochę wystraszona J. Lekarz Izabela Brym Witam. Jeśli antybiotyk zmniejszał działanie tabletek antykoncepcyjnych, to powinna Pani stosować prezerwatywy. Jeśli Pani tego nie robiła, mogło dojść do ciąży (przerywanie stosunku temu nie zapobiega). Jeśli chodzi o rozpoczęcie nowego opakowania, to powinna Pani zacząć blister po 7-dniowej przerwie (jak zawsze). Proponuję tylko wcześniej wykonać test ciążowy. Przyjmowany przez Panią antybiotyk nie ma danych na temat zmniejszania skuteczności i w zasadzie nie musi Pani stosować dodatkowych zabezpieczeń. Powinna Pani jednak być świadoma, że brak danych nie oznacza bezpieczeństwa. Stosowanie prezerwatyw przez pierwszy tydzień nowego blistra jest chyba mniej uciążliwe, niż obawa przed ciążą. Tym nie mniej, decyzja należy do Pani. Dostałam jednak miesiączkę w 6 dniu przerwy, w 5 dniu test wykazał brak ciąży. Wzięłam o 3 tabletki mniej antybiotyku (nie wpływającego na antykoncepcję). Od jego skończenia dopiero po 9 dniach (26 IV) miałam stosunek, czyli w 5 dniu nowego opakowania tabletek. Jednak po tym stosunku dostałam bardzo małe plamienie, troszkę ciemnej krwi na bieliźnie, potem zobaczyłam jasną krew, której też było dosłownie troszkę, i potem już nic. A dwa dni potem jednorazowe ranne wymioty, po szybko zjedzonym śniadaniem. I co jakiś czas dziwne uczucie mdłości, nudności, przeplatające się z uciskiem w gardle i głodem. Sama nie wiem, które jest czym. Wczoraj i dziś po dwa razy wylądowałam też w ubikacji. Dodam, że bardzo mnie to wszystko zestresowało, za każdym razem jakakolwiek nieprawidłowość bardzo mnie stresuje. Czy coś mi jest? Powinnam zrobić jeszcze jeden test ciążowy? Czy to tylko stres? Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nudności często występują w ciąży (ale mniej więcej od drugiego miesiaca ciąży), ale nie są dla niej charakterystyczne. Mogą być także skutkiem stresu, zapalenia żołądka, złej diety itp. Jeśli ma Pani podejrzenia, że jest Pani w ciąży, to jak najbardziej należy wykonać test ciążowy. Antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu i w razie ciąży należy jak najszybciej odstawić tabletki antykoncepcyjne.

Pozdrawiam!