Plamienie i krwawienie a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Wczoraj dostałam miesiączkę i wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Nie jestem pewna czy wzięłam ją w odpowiedni dzień,bo dzień wcześniej miałam niewielkie plamienie. Miesiączka spóźniła mi się o jeden dzień i nigdy wcześniej przed miesiączką nie miałam plamienia. Czy tabletka chroni mnie już przed ciążą , czy za późno ją zażyłam i powinnam używać dodatkowych zabezpieczeń?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję aby stosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie przez okres 14 dni.