Plamienie implatacyjne czy początek miesiączki

Wraz z partnerem staramy się o dziecko, stosujemy metodę naturalną. Jednakże na 3 dni przed "niechcianym" okresem (mam cykle 30-dniowe) pojawiła się miesiączka, ale jest dość dziwna, gdyż jest w niej bardzo dużo śluzu i ma inne niż zazwyczaj zabarwienie - różowe nie brunatne, do tego pojawił sie ostry ból podbrzusza. Zastanawiam się czy poroniłam, czy jest to tzw. zagnieżdżenie w macicy. Czy jest jakaś metoda na sprawdzenie co mi jest? Czy to po prostu menstruacja?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Niestety nie mogę powiedzieć na tej podstawie, która z podanych opcji to jest. Zdarza się u niektórych kobiet tak zwane plamienie implantacyjne, które przebiega często łącznie z bólami w podbrzuszu, ponadto tak wczesnej ciąży może towarzyszyć zwiększone wydalanie śluzu pod wpływem zmian hormonalnych. Ale oczywiście może to być również początek menstruacji. Jedyną możliwością żeby się o tym przekonać będzie (o ile krwawienie nie nasili się tak jak przy normalnej miesiączce co będzie świadczyło o tym, że jednak to menstruacja) wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki. On rozwieje wszystkie Pani wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie!