Plamienie krwi trzy dni po stosunku po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, 13.12.2014 przyjęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną (brałam tylko 3 miesiące, wcześniej odstawiłam pod koniec czerwca po dłuższym przyjmowaniu), po której wystąpiło planowe krwawienie (17.12.2014) W noc sylwestrową współżyłam bez zabezpieczenia. Dzisiaj zauważyłam plamienie, żywo czerwone. Dodam dość obrazowo, że w środku krwi jest dość sporo, tak jakby miałby to być normalny okres. Czy jest możliwe aby po 18 dniach od planowego krwawienia z odstawienia wystąpił normalny okres?

Owszem, jest to możliwe. Po odstawieniu doustnej antykoncepcji hormonalnej cykle miesięczne mogą być nieregularne. Zazwyczaj po 3-6 miesiącach stabilizują się. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.