Plamienie krwią po stosowaniu Metronidazolu

Witam. Niedawno ginekolog przepisał mi Metronidazol. Przyjęłam do teraz dwie globulki. Przed chwilą zauważyłam, że zaczęłam plamić krwią. Czy to normalne? Bardzo proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Nie jest to normalne (chyba, że zaczęła się miesiączka lub plamienia związane np. z infekcją). Jest mało prawdopodobne aby było to spowodowane metronidazolem, o ile nie ma Pani alergii na ten lek.