Plamienie między miesiączkami i ból piersi

Witam, mam 40 lat, cykle mam 26 dniowe, trwają 6 dni. Coraz częściej plamię pomiędzy miesiączkami, ostatnio plamiłam podczas całego cyklu (brązowa wydzielina, czasem z domieszką krwi). Miewam silne bóle piersi i uczucie osłabienia. Czy to już klimakterium? Jakie badania hormonalne powinnam wykonać? Czy jeśli wykonam apteczny test menopauzalny otrzymam wiarygodny wynik o zbliżającej się menopauzie?

Marta Mielniczuk

Witam, przede wszystkim powinna Pani udać się do lekarza ginekologa i przeprowadzić badanie ginekologiczne, aby wykluczyć inne przyczyny krwawienia międzymiesiączkowego. Pozdrawiam.