Plamienie międzymiesiączkowe a tabletki antykoncepcyjne - czy wszystko jest w porządku?

Wiem, że takie pytanie się już pojawiło. Mam 18 lat, współżyłam, a od ponad roku stosuję tabletki antykoncepcyjne i nigdy nie zauważyłam plamienia. Jestem już od tygodnia po okresie i dzisiaj zauważyłam, że mam wydzielinę ciemnobrązową, wydziela ona się już cały dzień. Podczas miesiączki bardzo boli mnie brzuch, mam mocne skurcze. Co jest nie tak? Ciąża, poronienie? Wiem, że takie przypadki się zdarzają.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyczyn plamień jest bardzo wiele. Od błędu popełnionego przez osobę stosującą antykoncepcję hormonalną (np. pominięcie tabletki, stosowanie innych leków, wymioty), poprzez infekcje, aż do nowotworów.

Niestety bez zebrania dokładnego wywiau i zbadania Pani nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie o przyczynę dolegliwości. Proponuję kontakt ze swoim ginekologiem.

.