Plamienie międzymiesiączkowe podczas stosowania Rigevidon i brak krwawienia w 7-dniowej przerwie

Witam serdecznie, od 4 lat biorę pigułki antykoncepcyjne (RIGEVIDON), przez ostatnie 2 m-ce między miesiączkami miałam kilkudniowe plamienie (raz słabsze, niekiedy dość obfite). Teraz mam 7-dniową przerwę w braniu tabletek, jutro powinnam wziąć pierwszą. Mój problem polega na tym, że nie dostałam jeszcze okresu, a powinnam go dostać 21.11 / 22.11.2014 r. I nie wiem co mam robić czy normalnie wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania czy poczekać i wziąć pierwszego dnia miesiączki. Podkreślę, iż pigułki zażywam regularnie, codziennie o zbliżonej porze (godz. 21-22:00), żadnej nie pominęłam, regularnie współżyję z moim partnerem i są to stosunki pełne, tzn. mój partner ma wytrysk wewnątrz mnie. Z jakiego powodu mogłam jeszcze nie dostać miesiączki? Czy mam zażyć pierwszą pigułkę planowo jutro czy lepiej poczekać do dnia, aż dostanę okres? Z góry dziękuję za odpowiedź

Milena Lubowicz

Proszę wziąć tabletkę planowo żeby zapewnić ochronę antykoncepcyjną. Jeżeli krwawienie się nie pojawi proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam