Plamienie miesiączkowe a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Czy plamienie miesiączkowe moge uznać za pierwszy dzien okresu? W tamten poniedzialek na bieliźnie zauważyłam różowoczerwona plame,więc wzięłam 1 tabletke antykoncepcyjna. Czy dobrze postąpilam? Czy tabletka dziala od razu? W sobote uprawialam seks ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia,z tym ze byl to stosunek przerywany...Proszę o szybką odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli początek miesiączki objawia się u Pani plamieniem to postąpiłą Pani właściwie. Pełną ochronę antykoncepcyjną osiąga się po 7 dniach stosowania tabletek antykoncepcyjnych.