Plamienie okołoowulacyjne po odstawieniu antykoncepcji

Witam. Przez 9 lat stosowałam tabletki antykoncepcyjne, przez ostatnie 4 miesiące stosowałam N***. Ponieważ chcemy się starać z mężem o dziecko, ostatni krążek wyjęłam 11.09, krwawienia z odstawienia zaczęło się 15.09 i trwało do 19.09 z tym, że ostatnie 2 dni to już bardzo niewielkie plamienia. 28.09 wieczorem zauważyłam lekkie plamienia takie jak przed mieszaczką. Na owulację to nie wygląda, ponieważ śluz jest gęsty, lepki, mętny. Trochę się tym zmartwiłam. Dodam, że na ostatniej wizycie u ginekologa byłam dokładnie 13.05.2010 wtedy tez miałam robione usg sondą waginalną a także cytologię. I wszystko było w porządku. Mój wiek 30 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Uwzględniając termin plamienia, jego związek z owulacją wydaje się prawdopodobny. Gdyby plamienie nasiliło się, przedłużało, bądź dołączyły się bóle najlepiej zasięgnąć porady ginekologa.