Plamienie oraz okres podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych - co jest powodem?

Witam! Mój problem jest nieco złożony. Od stycznia 2010 nieprzerwanie stosowałam tabletki antykoncepcyjne. W styczniu tego roku zrobiłam miesięczną przerwę w przyjmowaniu tabletek. Od momentu kiedy planowo powinnam wziąć tabletkę (lecz tego nie zrobiłam, bo je odstawiłam) po 3 tygodniach pojawił się okres. Ponieważ chciałam powrócić do antykoncepcji wzięłam pierwszą tabletkę. Okres był skąpy i skończył się po kilku dniach. Mniej więcej od 10 przyjętej tabletki rozpoczęły się u mnie plamienia, które pod koniec blistra zamieniły się w normalny okres. Skończyłam przyjmować tabletki, zrobiłam 7 dniową przerwę i rozpoczęłam kolejny blister jednak okres nie ustaje. Z czym może być związany taki stan rzeczy?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele. Ze względu na ostatnie zmiany w przyjmowaniu tabletek najbardziej prawdopodobne są zmiany związane z zaburzeniami hormonalnymi. Koniecznie radziłabym skontaktować się ze swoim ginekologiem, który wykluczy inne przyczyny.

Kilkudniowe krwawienie powinno być zdiagnozowane.

Pozdrawiam