Plamienie po antykoncepcji

Mam dość dziwne pytanie. 2 dni po miesiączce współżyłam, partner skończył we mnie i tuż na drugi dzień wzięłam tabletkę antykoncepcyjną. Po 6 dniach małam plamienie, które trwało 12 dni. W przedostatnim dniu krwawienia miałam robione usg. Czy już w tedy mogłam być w ciąży??? Dodam, że w dniu krwawienia robiłam test, wyszedł negatywny. Proszę o pilną odpowiedź.

Witam!
Rozumiem, że mówiąc o tabletce antykoncepcyjnej ma Pani na myśli antykoncepcję postkoitalną (po stosunku). W przypadku tego rodzaju antykoncepcji jako działania niepożądane mogą wystąpić krwawienia z dróg rodnych, o których Pani wspomina.
Ryzyko ciąży w takim przypadku jest znikome. Po pierwsze stosunek miał miejsce w dni teoretycznie niepłodne. Ponadto zastosowała Pani antykoncepcję postkoitalną. Na dodatek wystapiło krwawienie z macicy - nawet jeżeli doszłoby do zapłodnienia właściwie uniemożliwia to zagnieżdżenie się zarodka.
Nawet jeżeli była Pani w ciąży podczas badania USG, lekarz nie byłby w stanie zaobserwować żadnych zmian (to po prostu za wcześnie).
Negatywny test ciążowy w połączeniu z powyższymi okolicznościami wyklucza ciążę.