Plamienie po dwóch miesiącach od odstawienia antykoncepcji

Dzień dobry! Powiem zwięźle. Pół roku temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Okres bywał różnie, ale był normalny. Natomiast od dwóch miesięcy mam tylko plamienie, dosłownie plamienie, które występuje ponad tydzień wcześniej niż powinien być okres i trwa niecałe dwa dni. Czy może to być jeszcze przyczyna odstawienia tabletek, czy mogę mieć podejrzenia, że to ciąża, chociaż objawów nie mam żadnych. Testu też nie robiłam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam! Jeśli odstawiła Pani  pigułki pół roku temu i po ich odstawieniu było wszystko dobrze, a teraz się "popsuło", to chyba jednak nie jest to związane z antykoncepcją hormonalną. Prawdopodobnie wystąpiły u Pani jakieś zaburzenia cyklu, warto udać się na wizytę u ginekologa. Wykonanie testu ciążowego oczywiście też  byłoby wskazane, jak zawsze w przypadku niewystąpienia miesiączki w spodziewanym terminie. Pozdrawiam!