Plamienie po kilku latach stosowania antykoncepcji - czy iść do ginekologa?

Witam. Mam problem. Antykoncepcję hormonalną stosuję już od wielu lat. Nagle zaczęłam plamić przed miesiączką (plamienie ciemne, brunatne, jak na początku miesiączki). Wcześniej było w porządku. Akurat mam kłopoty z kręgosłupem lędźwiowym - strasznie bolał, miałam gorączkę - teraz dostaję zastrzyki przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz biorę leki zmniejszające napięcie mięśni. Czy ta choroba, stan zapalny kręgosłupa, bądź leki mogły spowodować krwawienia? Czy powinnam iść z tym do ginekologa? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Z powodu bólu kręgosłupa lędźwiowego zapewne przyjmuje Pani leki z grupy niesteroidowych przeciwzapalnych, które przez swój wpływ na płytki krwi sprzyjają krwawieniom. By jednak całą winą za krwawienia móc obarczyć te leki, należy w badaniu ginekologicznym wykluczyć inne przyczyny.