Plamienie po odstawieniu pigułek

Witam serdecznie. Przez 4 lata brałam pigułki antykoncepcyjne (ostatnie dwa miesiące Y****), postanowiliśmy z narzeczonym robić dzidziusia, więc odstawiłam pigułki, nastąpiło jak zwykle krwawienie z odstawienia (4 dni), lecz teraz w czwartym dniu po zakończeniu okresu mam małe plamienia (już drugi dzień). Muszę dodać, że nic mnie nie boli. Czy jest to znak do niepokoju, czy normalna reakcja organizmu po odstawieniu hormonów? Z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Najprawdopodobniej plamienie wywołane jest zmianą poziomu hormonów w Pani organizmie po odstawieniu tabletek. Przez najbliższe parę miesięcy cykle mogą być nieregularne, mogą również pojawiać się plamienia śródcykliczne. Nie jest to powód do niepokoju, pod warunkiem, że nie wystąpi obfite i/lub przedłużające się krwawienie.
Pozdrawiam serdecznie!