Plamienie po pobraniu cytologii podczas ciąży

Witam, jestem w siódmym tygodniu ciąży bliźniaczej. Dwa dni temu miałam robioną cytologię podczas której doszło do krwawienia. Ginekolog uspokajał że stało się tak dlatego, że mam nadżerkę i wdał się stan zapalny. Krwawienie miało ustąpić po kilku h jednak już minęły dwa dni a wciąż lekko plamię. Nie boli mnie brzuch itp. Czy powinnam zgłosić się do lekarza ponownie (wizytę mam za dwa tyg. ), czy to raczej normalne? Zalecono mi branie dopochwowo nystatyny. Czy w trakcie plamienia przyjmować ją?

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę przyjmować nystatynę zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego. Jeśli krwawienie nie ustąpi w ciągu najbliższych 2-3 dni, sugeruję przyspieszyć wizytę u lekarza, który prowadzi Pani ciążę.