Plamienie po stosunku, co oznacza?

Witam, mam mały problem jestem mamą już 1.5 roku w styczniu tego roku zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, ale we wrześniu miałam przerwę i dopiero zaczęłam brać w październiku. I tu się pojawia pytanie, bo od jakiś 2 tygodni mam po każdym stosunku upławy z krwią, trwa to 2-3 dni i koniec. Co jest tego przyczyną?

Witam serdecznie.

Przyczyną plamienia po współżyciu może być nadżerka szyjki macicy. W jej przypadku cechą charakterystyczną jest krwawienie lub plamienie kontaktowe czyli występujące po stosunku.
Przez pierwsze 3-4 opakowania tabletek antykoncepcyjnych mogą pojawić się plamienie śródcykliczne. I nie jest to nic niepokojącego.

Gdyby objawy utrzymywały się dłużej konieczna jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam