Plamienie podczas brania tabletek

Witam. Mam 20 lat. Jestem przy drugim opakowaniu N.... Lekarz zapisał mi je także na uregulowanie wahających się cykli. Do tej pory wszystko było w porządku, nie zapomniałam żadnej tabletki, w piątek, wystąpiło krwawienie po zakończonym pierwszym opakowaniu. Po 7-dniowej przerwie rozpoczęłam drugie. Jednak wczoraj (kiedy zostało mi jeszcze 7 tabletek z drugiego blistra) pojawiło się krwawienie. Mniejsze niż zazwyczaj, jednak ból w podbrzuszu taki jak w trakcie miesiączki, jakieś dwa dni wcześniej miałam również lekkie brązowe plamienie. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, wiem, że w internecie znajdę mnóstwo informacji na ten temat i niestety, ale każda będzie inna i każda będzie mnie jeszcze bardziej stresować i denerwować. Plamienie próbuję sobie wytłumaczyć tym, że w minionym tyg, byłam przeziębiona, osłabiona, zażywałam leki , syropy czy tabletki na przeziębienie, jednak żadnych antybiotyków. Może to jest powodem tych dziwnych plamień? Współżyłam z chłopakiem bez dodatkowych zabezpieczeń, teraz boję się czy antykoncepcja na pewno była i jest zachowana.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to niż niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów. Plamienia na początku stosowania antykoncepcji hormonalnej nie oznaczają zmniejszenia skuteczności działania antykoncepcji. Proszę poczytać jeszcze na ten temat w ulotce swoich tabletek.
Pozdrawiam!