Plamienie podczas ciąży - przyczyny

Mam 37 lat, jest to moja 2 ciąża. Od 6 dni plamię. Na początku plamienie miało ciemno-brązowy kolor, a od 2 dni czerwony. Byłam w szpitalu, zrobili mi usg i kazali wrocić za 2 tygodnie i nic więcej. Powiedzieli żebym się nie stresowała. Niestety mieszkam w Londynie i tutaj opieka jest tragiczna.

Witam serdecznie,
Plamienia na początku ciąży występują dosyć często. Związane jest to m.in. ze stresem, dużym wysiłkiem fizycznym lub niedoborem progesteronu. W ostatnim przypadku stosuje się leki zawierające ten hormon. Oczywiście każde plamienie wymaga konsultacji ginekologicznej, ponieważ może oznaczać poronienie. Pani była badana przez ginekologa i lekarz nie widział nic niepokojącego. Gdyby jednak plamienia się nasilały lub pojawiły się inne objawy jak np. bóle podbrzusza, konieczna będzie kolejna konsultacja ginekologiczna. W tym momencie proszę jak najwięcej odpoczywać i dbać o siebie.
Pozdrawiam