Plamienie podczas owulacji

witam. Mam 23 lata, miesiączkuję od 12 roku życia i moje miesiączki zawsze były skąpe. Ostatnio jednak zauważyłam, iż podczas owulacji pojawia się plamienie- brunatne, śluzowate, a miesiączki są coraz bardziej skąpe- zakładam tampony czy podpaski tylko, gdy planuję na dłużej gdzieś wyjść, inaczej stosuję wkładki higieniczne (zmieniam je częściej, jednak są wystarczające). Krwiste plamienie trwa nie dłużej niż dwa dni, później- tak do 5. dnia- są to brunatne upławy. Powinnam się niepokoić?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Owulacji może towarzyszyć krwawienie, jednak czas jego trwania wynosi ok. 1-2 dni. Zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.