Plamienie podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych

Witam! Mam 21 lat. Od ponad roku biorę tabletki m**********. Przez cały czas przyjmowałam je regularnie. Niestety teraz zdarzyło mi się zapomnieć o 8. tabletce... Tzn. ostatnią (siódmą) przyjęłam w czwartek, zapomniałam o tabletce w piątek, wzięłam ją dopiero w sobotę rano (minęło więcej niż 12 h, ok.13 h). Jednak w czwartek (ten, który poprzedzał dzień, w którym zapomniałam o tabletce), współżyłam bez zabezpieczenia. We wtorek pojawiły się plamienia. Czy to może być ciąża? Czy może raczej są one spowodowane czymś innym? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pominięcie tabletki w 2 tygodniu jest najmniej groźne. nie powinno zakończyć się ciążą i nie jest koniecznie dodatkowe postępowanie (poza przyjęciem tabletki, tak jak to Pani zrobiła). Ciąża jest bardzo mało prawdopodobna. Plamienia mogą wynikać z opóźnienia w przyjęciu tabletki, jednak działanie antykoncepcyjne powinno być pełne.