Plamienie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Biore tabletki yaz od 8 miesiecy. Od dwoch miesiecy przy 20 tabletce pojawia sie plamienie. W tym miesiacu zamiast 4 dniowej przerwy skrocilam ja do 3 dni i zaczelam nowe opakowanie. 2 tabletke z pierwszego tyg zwymiotowalam ok 3godz po jej zazyciu.Nastepnego dnia wzielam normalnie tab.o danym czasie. Od 3 dni pobolewa mnie dol brzuch.Czy jest mozliwosc ciazy? Czy mam brac dalej tabletki?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisywanej sytuacji ryzyko ciąży jest minimalne, jednak plamienia międzymiesiączkowe i dolegliwości bólowe powinny zostać skonsultowane ginekologicznie. Obecnie nie ma podstaw do odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.