Plamienie podczas stosowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam problem. Zaczełam od niedawna brac pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne Lesinelle. Od wczoraj pojawiło mi się brązowy czasami lekko czerwone krawienie. Została mi jeszcze jedna tabletka i nie wiem co sie dzieje. Czytając ulotkę było napisane, ze mogę występować krwawienia. Nie wiem co mam teraz zrobic czy iść z tym do lekarza? czy nie jest to nic poważnego..

Lek. Marta Gryszkiewicz

W pierwszych miesiącach po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą występować plamienia śród cykliczne. Nie ma powodów do niepokoju. Należy dokończyć opakowanie, zrobić przerwę i rozpocząć kolejny blister. Jeśli jednak plamienia będą występowały po upływie > 3 miesięcy od rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych należy zgłosić się do ginekologa do kontroli.