Plamienie przed miesiączką. Co to może oznaczać?

Witam! Mam mały problem. Otóż chodzi o to, że od piątku (tj. 12.11.2010 r.) pojawiła się na mojej bieliźnie wydzielina o kolorze brunatnym, tak jak to zwykle ma miejsce 1-2 dni przed miesiączką. Do dnia dzisiejszego się ona pojawia. Wcześniej współżyłam z mężczyzną i po współżyciu nigdy tak nie miałam, że prawie 2 tygodnie przed miesiączką miałam takie plamienie. Ostatnio współżyłam z chłopakiem 7 listopada i po współżyciu nie było takich objawów jakie mam teraz, które pojawiły się po niecałym tygodniu od współżycia. Biorę tabletki antykoncepcyjne już rok, a w ulotce jest zaznaczone, że krwawienia śródcykliczne mogą się pojawiać przez pierwsze 3 miesiące stosowania tabletek, czego ja nie miałam. Pierwszy raz zdarza mi się takie plamienie (jeżeli tak to można określić). Co to może oznaczać? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Organizm nie zawsze zachowuje się tak samo. Może pojawił się stres, emocje, nieprzespane noce, jakaś podróż?
Mogło dojść do zaburzenia funkcjonowania organizmu. Plamienie może też być oznaką, np. nadżerki lub nieprawidłowości w jamie macicy. Najlepiej byłoby zgłosić się do ginekologa na badanie i badanie USG, żeby wykluczyć nieprawidłowości.

z poważaniem