Plamienie przy 17. tabletce antykoncepcyjnej Daylette

Witam. Od ponad roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Daylette. Zdarza się , że dostaje plamień/ krawień zazwyczaj pod koniec blistra , wczoraj również wystąpiło takie plamienie/krwawienie, a jestem przy 17 tabletce.Tabletki zawsze biorę o tej samej godzinie i żadnej nigdy nie pominęłam. Co jest tego przczyną ? Czy to coś groźnego i czy ochrona jest zachowana? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli występują tego typu objawy proponuję zgłosić się do ginekologa. Być może konieczna jest modyfikacja rodzaju tabletek lub ich dawki. Dla pewności proponuję oznaczyć beta - hcg z krwi.