Plamienie przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Dzien dobry mam pytanie od 2 miesiecy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne krwawienie z odstawienia miałam wlasnie zaczynam trzeci blister tabletek anty miesiączkę miałam w 3 dniu i trwała 4 dni wlasnie dzisiak wzięłam pierwsza tabletkę z nowego opakowania o 18:00 i po 20:00 zakul mnie jajnik prawy i było małe plamienie czy to normalne ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma powodów do niepokoju. Plamienia śródcyklowe to najczęstszy objaw uboczny antykoncepcji. Jeśli takie plamienia będą się powtarzać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.