Plamienie przy stosowaniu wkładki Mirena

Panie doktorze! Od prawie półtora roku mam założona wkładkę Mirene. Od miesiąca krwawię, czasem bardziej, czasem mniej (plamienie) ale zawsze z rana jest to taka czysta , czerwona krew. Był to stresujący czas dla mnie (inny zabieg chirurgiczny) którego się od dawna obawiałam. Czy jedno z drugim ma coś wspólnego? stres i długotrwałe krwawienie, czy jest inna przyczyna? Do mojego lekarza mogę pójść dopiero za dwa tygodnie :/ Martwię się.Co robić?

Gdyby krwotok się nasilił należy zgłosić się pilnie na Izbę Przyjęć ginekologiczną, w innym przypadku - poczekać do wizyty.