Plamienie, swędzenie, szczypanie w okolicach intymnych

Około dwa tygodnie temu byłam u ginekologa na rutynową wizytę. Lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. Po czym zaczęłam czuć się niekomfortowo w okolicach intymnych. Odczuwałam duże większe upławy, wrażliwość i swędzenie. Do tego doszły coraz to większe bardziej obfite plamienia. Zaczęłam teraz 3 tydzień blistra, ale to nie jest mój pierwszy blister po przerwie, bo biorę regularnie tabletki już od kilku miesięcy. Raz zapomniałam wziąć tabletki właśnie w dniu, w którym ubiegłej nocy kochałam się z chłopakiem. Czy jest możliwość tak łatwego i szybkiego zapłodnienia? Czym jest spowodowane moje słabe samopoczucie?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Świąd w okolicach intymnych oraz nadmiar wydzieliny z pochwy mogą być objawami stanu zapalnego dróg rodnych. Powinna Pani ponowie udać się na wizytę do ginekologa aby postawić właściwą diagnozę a co za tym idzie włączyć odpowiednie leczenie.

Jeżeli zaś chodzi o zapomniana tabletkę zależy, która to była tabletka. Jeżeli postąpiła Pani zgodnie z instrukcją dołączona do leku to działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane. Jeżeli nie to należy liczyć się, że nie było odpowiedniej ochrony i mogło dojść do zapłodnienia. Dlatego po upływie około 10-14 dni od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego. W przypadku ujemnego wyniku należy powtórzyć test po tygodniu.

Pozdrawiam