Plamienie w czasie stosowania tabletek 2-składnikowych

Stosuje tabletki 2 skladnikowe od 3 miesiecy. Zadnej nie zapomnialam i zawsze bralam je o tej samej porze. Po ostatnim listku nie robilam przerwy i wzielam tabletki z kolejnego opakowania (25.12). 28.12 i 30.12kochalam sie z chlopakiem 2 razy bez prezerwatywy i on we mnie doszedl.Od tego dnia zaczelam plamic.Bylo tego malo wiec nadal bralam tabletki.Od 4.01wiecej krwawilam, ale nadal biore tabletki. Czy moge byc w ciazy? Przerwac czy dokonczyc opakowanie tabletek? Kiedy zrobic test?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatkowe plamienie może być spowodowane połączeniem opakowań. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W celu wykluczenia ciąży proszę wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a opisane dolegliwości nie ustąpią to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.