Plamienie w okresie krwawienia z odstawienia

Witam! Już wcześniej pisałam do Państwa, ale niestety nie dostałam odpowiedzi. W pierwszym tygodniu zapomniałam o tabletce i wzięłam ją o 14 godzin za późno. Przez tydzień powinnam się dodatkowo zabezpieczać ale tego nie zrobiłam, a stosunek był tydzień przed pominiętą tabletką i tydzień po. W czwartym tygodniu także zapomniałam o tabletce (nie mam przerwy siedmiodniowej, ponieważ przyjmuje cztery tabletki placebo). Dostałam miesiączkę w terminie ale nie wiem czy to można nazwać miesiączką ponieważ trwała dwa dni. Było jej niewiele i była brązowa. Czy to może oznaczać ciążę? Dodam, że cztery dni przed miesiączką zrobiłam test ciążowy i był negatywny. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

każde krwawienie lub plamienie w okresie przerwy jest krwawieniem z odstawienia. Skąpe miesiączki w trakcie przyjmowania tabletek (zwłaszcza w schemacie 24+ 4) nie są niczym dziwnym. Prawdopodobnie wszystko jest w porządku. Oczywiście z cała stanowczością nie mogę wykluczyć ciąży (miała Pani ryzykowne zachowania w czasie ostatniego cyklu). Proponuję powtórzyć test ciążowy - wynik negatywny powinien Panią uspokoić.